התקנת וו גרירה

 
קיימות סיבות רבות להתקנת וו גרירה על גבי רכבים, פרטיים ותעשייתיים, כאשר בתעשיות המסחריות השימוש הבולט הוא לצורך הובלת בעלי חיים, הובלת מכלי סולר ודלק, נגרר תותח מים לכיבוי אש, נגרר לגנרטור, נגרר חקלאי ועוד רבים נוספים.

אדם פרטי המעוניין להתקין וו גרירה לרכב המשפחתי לרוב יעשה זאת לשם תנאי נוחות, הובלת ציוד אישי ובילוי קמפינג. מדינת ישראל משופעת באתרים המהווים שכיות חמדה בטבע, החל ממדבר אין סופי וכלה במרחבים ירוקים ומעיינות חיים. חובבי הטבע יודעים כי כל יציאה המיועדת ללינה בטבע, בין אם מדובר בשני לילות ובין אם במספר ימים, מצריכה היערכות מוקדמת ושימוש בלא מעט ציוד, אשר לא תמיד נכנס ברכב הפרטי.


 

 
 
התקנת וו גרירה
 
 
 

התקנת וו גרירה- בירוקרטיה

 
התקנה או הסרה של וו גרירה מצריכות שינוי ברישום מרכב הרכב במשרד הרישוי המקומי. הרישום מתבצע בעמדות הטכניות בכל סניפי משרד הרישוי. לצורך הרישום יש להצטייד במסמכים הבאים:

  • אישור בדיקה והפניה על ידי יצרן מורשה למשרד הרישוי (נספח ב' להוראת הנוהל 5/2008) חתום בחתימה וחותמת המנהל המקצועי ובחותמת מפעל הייצור.
  • אישור מתקין מורשה המעיד על ביצוע ההתקנה, חתום על ידי המנהל המקצועי ובחותמת מפעל הייצור (נספח א' בהוראת הנוהל 5/2008 הקיים אצל המתקין).
  • תעודת שקילה (לרכב פרטי בלבד)
  • רישיון רכב

 
 

אופי הנהיגה

 
 
לאחר התקנת וו גרירה וחיבור נגרר יש להביא בחשבון משנה זהירות בנהיגה הרכב והנגרר, הן על מנת לשמור על בטיחות המשתמשים בדרך והן על מנת שלא לפגוע ברכבים ובציוד. יש להקפיד על נהיגה במהירות סבירה ומותאמת, הימנעות מפניות חדות וחניות בשטחים מרווחים ומורשים בלבד.
 
 
חברת המרכיב - שמוליק שלם בע"מ היא חברה מקצועית המציגה מעל ארבעים שנות ניסיון בפתרונות תכנון, הרכבה והתקנה של מוצרים משלימים לרכב, ועובדת בפיקוח הטכניון הישראלי ומשרד התחבורה, תוך שמירה על סטנדרטים מחמירים של בטיחות, איכות המוצרים ומתן שירות מעולה.