קטגוריה
 
 
 
 
 
 

אבזור רכבי נכים

 
המרכיב מספק אבזור לרכב נכים - מסילות עיגון, דלתות חשמליות, מדרגה חשמלית, מעלונים לרכבי נכים , מעלית לנכים ועוד אביזרים לרכבי נכים.
 
נושא האבזור לנכים עבר מהפכה בשנים האחרונות. השילוב בין התפתחות טכנולוגית לבין שינוי חברתי ועמידת הנכים על זכויותיהם יצרו שינוי. הוא הביא לכך שהיום עומדים לרשות הנכים אמצעים רבים יותר העוזרים להם לתפקד באופן אוטונומי או לקבל טיפול טוב יותר מן המטפלים תוך הקלה רבה גם עליהם. השינוי נוגע לכל תחומי החיים, כולל תחום השינוע. אבזור רכבי נכים היום מאפשר הסעה קלה יותר שלהם ומאפשר גם לנכים לנהוג בעצמם תוך התגברות על מגבלות שונות. מהם העזרים בהם ניתן להצטייד?
 
 

 

הדור הבא של רכבי נכים

 
 
רכבי נכים המצוידים באביזרים שונים להעלאת או הורדת הנכה עם כיסא הגלגלים לרכב או ממנו, לאחסון כיסא הגלגלים או אבזור המיועד לשהיה או נהיגה הם בעלי ערך מוסף ומשדרגים עבור הנכה והמטפלים בו את איכות החיים במידה רבה. עם אבזור רכבי נכים נמנים:
 
  • להעלאה והורדה של אדם על כיסא גלגלים: מעלונים ורמפות: מעלון הוא מתקן המיועד להעלאת והורדת הנכה עם כיסא הגלגלים בבטיחות מרכב שלא נעשתה בו הנמכה של רצפת הרכב. מעלון יכול להיות מותקן על רצפת הרכב או כמעלית תחתית להתקנה חיצונית. ברכבים שעברו הנמכה בחלק האחורי או באזור הצד של הרכב ניתן להתקין רמפה דרך כניסת צד או כניסה אחורית.

  • להעלאת/ הורדת כיסא הגלגלים בלבד: מנופון: מנופון מיועד להעלאה או הורדה של כיסא הגלגלים בלבד ולכן מתאים לנכה המסוגל לאחר העליה לרכב להתקדם אל מקום הישיבה בכוחות עצמו או בעזרת סיוע של אדם אחר. סוגים שונים של מנופונים מתאימים לסוגים שונים של רכבים: רכב פרטי, ואן, מיני וואן ועוד, וכן לסוג, מבנה ומשקל כיסא הגלגלים.

  • מושבים להעברה בטוחה אל מחוץ לרכב: מושבים נשלפים על מסילות הניתנים לסיבוב והנעה. זהו מושב אורטופדי עליו יכול להמשיך הנכה לשבת גם לאחר הירידה מן הרכב וכך אינו צריך לעבור ממושב הרכב אל כיסא הגלגלים. עגלת המושב מאוחסנת בתא המטען והשליטה במושב נעשית באופן חשמלי או ידני.

  • מערכות נהיגה אלקטרוניות לנהיגת נכה: כאמור, ההתפתחות הטכנולוגית לא מדלגת גם על רכבי נכים ומאפשרת לנכים הסובלים מחולשה או מגבלה בידיים לנהוג באופן עצמאי. מערכות ממוחשבות קוראות את תנועות הנכה והופכות אותן לפעולות הנדרשות להפעלת הרכב, כמו מערכת הגז והברקס או מערכת ההיגוי. את המערכות ניתן להתקין או לפרק על פי הצורך. ישנם גם שינויים שניתן לעשות באביזרים המקוריים של הרכב על מנת להתאימם לנכה כמו הגה אופקי, משענת ראש, מנגנון להפעלת הדוושות בידיים ועוד.
 

 
 

אבזור רכבי נכים - רק אצל מקצוענים

 
 
רוצים לשדרג את איכות החיים? לאבזר את רכב הנכים במגוון אביזרים שיקלו עליכם או על המטפלים בכם? אנחנו ב"המרכיב" עומדים לרשותכם עם שלל אביזרים וידע מקצועי נרחב לבחירת האביזרים המתאימים לרכב, התקנתם בצורה בטוחה וגם תיקונים אם נדרש.

למידע נוסף וייעוצים חייגו אלינו לטלפון - 073-7766651