וו הגרירה המשולב הוא מוצר הדגל בתחום ווי הגרירה, כאשר מדובר במוצר ייעודי לרכבי שטח ורכבים מסחריים ואינו מתאים להתקנה על גבי רכב פרטי. הוו המשולב מיועד לנשיאת נגררים בעלי משקל כולל העולה על 750 ק"ג, כאשר בחירת הוו ויכולת ההעמסה הכוללת תיקבע בהתאם לסוג הרכב כמו גם לצרכי ההעמסה והנשיאה של בעל הרכב.

בעלי מקצוע שונים הנדרשים להובלות קבועות של ציוד כבד מבצעים התאמה של וו הגרירה בהתאם למשקלים אותם הם נדרשים להעמיס ולגרור, והתקנת הוו מתבצעת על ידי מתקין מורשה מבית החברה המשווקת, תוך התייחסות לסוג הרכב, יכולות הנשיאה והגרירה שלו, מיקום הפגוש והצורך בחיבור לחשמל חכם המתבצע באמצעות מחשב הרכב.

מה צריך לדעת בטרם התקנת וו גרירה משולב?

וו גרירה משולב הוא וו גרירה חזק במיוחד. וו זה יכול לסחוב מעל 750 קילוגרמים והוא מיועד לבעלי המקצוע השונים לרוב אולם נותן מענה גם לאנשים פרטים, לנסיעות שטח ולנסיעות פנאי בדרך לכנרת או לקמפינג בדרום, לנשיאת אופנועי ים, סירות ים ממונעות, גלשנים וציוד ספורט וצרכים רבים נוספים.

וו גרירה משולב


ישנם לא מעט סוגים של ווי גרירה והם צריכים להיות מותאמים לפי מספר פרמטרים:

  • התאמה להוראות יצרן הרכב - ווי הגרירה חייבים להתאים להוראות היצרן על מנת שהפגוש האחורי יעמוד במעמסת המשקל שהתווסף אליו ולא יתנתק מן הרכב.
  • התאמה לצרכי הלקוח - צרכי המשתמשים בווי גרירה שונים זה מזה כאשר התקנה שאינה מותאמת לצורך עשויה להיות לא אפקטיבית בחיי היום יום, מסרבלת ואף לא בטיחותית. מתקין מורשה ומשווק מנוסה ידעו להקשיב לצרכי הלקוח ולהתאים את הוו הנבחר לשימושו, בהתאם לכמות השימוש ואופי השימוש. שירות משלים להתאמת וו הגרירה הוא התאמת הנגרר.
  • איכות הוו - יצרנים שונים מציעים דגמים שונים של ווים באיכויות שונות. חשוב לבחור בוו חזק, איכותי, עמיד בתנאי חוץ ובעל מנגנון בטיחותי.
מה חשוב לדעת על וו גרירה משולב?

וו הגרירה המשולב מגיע במספר גדלים ותצורות, בניהם וו מעוקל, וו תפוח עגול  וסוגים נוספים. הסוגים השונים של הווים מיועדים במטרה לספק מענה מדויק ומלא לצרכי המשתמשים ולהוראות היצרן של הרכבים השונים.

  • וו גרירה משולב מתאים רק לרכבים מסחריים ולא לפרטיים. ההתקנה מצריכה פגושים מיוחדים המותאמים לוו גרירה ולא כל פגוש של רכב מסחרי יכול להתאים להתקנה של וו גרירה משולב.
  • זהו וו חזק וגדול שכן מדובר בוו גרירה שיכול לשאת משקל כבד מאוד שיכול לעלות אפילו יותר מטון שלם.
  • לאחר התקנה של וו הגרירה המשולב (או כל וו אחר)  יספק המתקין ללקוח אישור "התקנת וו גרירה"  שאתו יש לפנות אל למשרד הרישוי לקבלת רישיון רכב חדש שעליו מצוינת התוספת לרכב כנדרש בחוק.
  • עלות של התקנת וו גרירה נעה בערך בין 1500-2000 ש"ח.
התקנה מקצועית במקום מוסמך ואמין

התקנת וו גרירה משולב לא פחות חשובה מקניית וו הגרירה עצמו. ראשית, חשוב לוודא שההסמכה של המקום להתקנת וו מסוג זה בתוקף ואתם מקבלים עבודה אמינה ומקצועית. שנית, חשוב לוודא ש-וו הגרירה שמורכב ברכבכם הוא וו חדש ומקורי שלא יסכן אתכם, בעיקר לא במשקלים הכבדים שהוא צריך לגרור. 

 לצפייה בתמונות של ווי גרירה