מתקן לאופניים לרכב

 
לא מעט סיטואציות מובילות לצורך לשנע אופניים ברכב, ועל כן כל עוד לא מדובר בצורך חד פעמי, מומלץ לרכוש מתקן אופניים איכותי, כזה שישמור עליהם במשך הנסיעה, יבטיח בטיחות ויציע חוויית משתמש ארגונומית ונעימה.

כמו כן, בשל הצורך המובהק ניתן למצוא בשוק מגוון דגמים, ועל כן כאשר עומדים לקראת רכישה, יש להבין מה מחפשים, וכאן נציין שראשית יש לבחור בין ארבעת האופציות הבאות:
 
 
 
 
 
 
1
 
 
 

מתקן ייעודי לגג הרכב
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
 
 
 

מתקן ייעודי עבור רכבי מיני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
 
 
 

מתקן ייעודי לוו הגרירה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
 
 
 

מתקן ייעודי לתא המטען
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כיצד בוחרים מתקן אופניים?

 
כיצד תדעו לאן הכי נכון לחבר את מתקן האופניים? ובכן יש לבחון את נתוני הרכב, ובהנחה ויש לכם הן וו גרירה, הן תא מטען גדול והן גגון, הרי שיש לעבור למערכת השיקולים הבאה:

  • מהו תרחיש המשתמש הנוח ביותר עבורכם, וזאת כי בעוד שאדם אחד יעדיף התקנה על גגון, אדם שני יעדיף לשמור עליהם בתוך תא המטען.
  • כמה זוגות אופניים מבקשים לשנע באמצעות המתקן, כך למשל טוב לדעת שוו גרירה מסוגל לשאת גם ארבעה זוגות.
 

 
 
 

נקודות למחשבה לקראת רכישת מתקן אופניים

 
לאחר שבוחרים את סוג המתקן האידאלי, יש לבחון איזה מתקן ספציפי לרכוש, כאשר יש להתייחס אל מערכת השיקולים הבאה:

  • חומריות - רוב המנשאים עשויים מברזל או אלומיניום. ככול שהחומר יהיה יותר קל, חזק, עמיד לאורך זמן ויעמוד כהלכה בתנאי מזג אוויר משתנים, כך העלות תהיה יותר יקרה והאיכות יותר מבטיחה.
  • סוג המנשא - כיום ניתן למצוא תתי נדבכים של סוגי מתקני אופניים. כך למשל מנשאי אופניים אשר מיועדים לוו גרירה יכולים להכיל מסילה עבור כל זוג, או לחלופין מוט מרכזי אשר מתפצל לשתי זרועות, כך שכל אחת מכילה בנפרד זוג.
  • מותג – מומלץ מראש להתמקד בחברה אופניים מוכרת ואהודה, כזו שכבר הוכיחה את עצמה ועושה כל מאמץ על מנת לשמור על שמה הטוב.
  • אחריות – כמו בהרבה מקרים אחרים, טיב האחריות מעיד על טיב האיכות.
 

 

דגשים עבור נשיאת אופניים

 
לאחר שמוצאים מנשא אופניים מומלץ, יש להתעכב על עלון הוראות השימוש, וזאת כי גם אם ברור מה יש לחבר לאן, עדיין ניתן ללמוד פרט קטן בעל חשיבות רבה, כזה שישמור על שלמות האופניים לאורך זמן. לפני שמרכיבים את האופניים, יש לוודא פעם נוספת שהמתקן הורכב כהלכה. ווי גרירה לרכב אינם ניתנים להעברה. יש לוודא שגם לאחר שהאופנים חוברו, עדיין ניתן להבחין כנדרש הן בלוחית הרישוי והן בתאורה האחורית, כאשר אם הדבר אינו מתאפשר, יש לדאוג ללוחית רישוי נוספת, או לחלופין להעדיף חלופה אחרת.